içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Can Ataklı'nın akılalmaz TOGG hazımsızlığı! Skandal ifadeler

Türkiye'nin 60 yıllık hayali TOGG ile gerçekleşirken CHP yandaşı Can Ataklı'nın hayalleri yıkıldı. Bütün milletin göğsünü kabartan ve gururlandıran tarihi girişim bazı çevreleri ise rahatsız etti.

Can Ataklı'nın akılalmaz TOGG hazımsızlığı! Skandal ifadeler
Haberi Sesli Dinle

Yerli ve milli projelere karşı kör ve sağırı oynayan muhalefet kanadının medyası da türlü algı operasyonlarıyla hazımsızlıklarını gözler önüne sermeye devam ediyor.

29 Ekim'de seri üretime geçen Türkiye'nin yerli otomobili TOGG muhalif medyanın da rahatsızlığını gün yüzüne çıkardı. İlk önce CHP yandaşı Yılmaz Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TOGG'un fotoğrafını paylaşarak "Reno var, Pejo var, bunun adı da Reco olsun" ifadelerine yer vermişti. Şimdi ise CHP'nin bir diğer yandaşı Can Ataklı'dan benzer bir çıkış geldi.

'GÖRMEMİŞİN OTOMOBİLİ OLMUŞ'

Ataklı, 'Görmemişin otomobili olmuş' başlıklı yazısında TOGG'un yerli olmadığını ima ederek "Yabancı marka olarak Türkiye’de üretilen otomobillerin tamamı TOGG’un “yerli ve millilik” oranından daha fazla yerli ve milli." dedi.

Skandal Togg paylaşımı sonrası Yılmaz Özdil, bu kez fena çuvalladı!

Ataklı, "Amaç belli ki bir otomobil fabrikası sahibi olmak adı altında seçime yönelik olağanüstü bir propaganda ve algı yaratmak" ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet tarihine geçen yerli otomobil hamlesi ile ilgili hazımsızlığını gizlemeyen Ataklı yazısını, "Ama ne yazık ki milletçe 'Görmemişin otomobili olmuş' psikolojisi yaşatıyorlar bize." sözleriyle son verdi.

KAYNAK : Haber7

Tarih: 31-10-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum