içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gingeras: Artık her şey Türkiye lehine, defalarca savaşa girip kazandılar!

ABD'li tarihçi Prof. Dr. Ryan Gingeras, Türkiye-Yunanistan arasındaki gerilime yönelik çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Gingeras, Ege ve Doğu Akdeniz'de artık güç dengesinin defalarca zafer kazanan Türkiye lehine olduğunu söyledi.

Gingeras: Artık her şey Türkiye lehine, defalarca savaşa girip kazandılar!
Haberi Sesli Dinle

Türkiye-Libya arasında imzalanan çok kritik öneme sahip olan hidrokarbon anlaşmasının yankıları devam ediyor.

Batı basını, ülkede dinleme skandalları yüzünden imajı zedelenen Atina hükümetinin Türkiye-Libya anlaşmasına hazırlıksız yakalandığını yazdı.

Konuyla ilgili ABD merkezli medya kuruluşu Politico'ya konuşan ABD'li tarihçi Prof. Dr. Ryan Gingeras dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Gingeras iki ülke arasındaki anlaşmanın Türkiye-Yunanistan arasında bir savaşın olacağı anlamına gelmediğini ancak muhtemel çatışma riskini artırdığını dile getirdi.

Tarihi anlaşma rahatsız etti! Mısır: Türkiye ile temasları durdurduk

Türkiye ve Libya arasında "pilot eğitme" anlaşması

Bakan Akar: Asıl yayılmacı Yunanistan'ın ta kendisidir!

"GÜÇ DENGESİ ARTIK 2016'DAN BERİ DEFALARCA SAVAŞA GİRİP KAZANAN TÜRKİYE LEHİNE"

Gingeras, "Güç dengesi artık eskisinden daha çok Türkiye'nin lehine. Türkiye 2016'dan beri defalarca savaşa girdi ve galip geldi. Birçok cephede askeri müdahalelerle siyasi koşulları değiştirebileceğini gösterdi" dedi.

Bayraktar açık tarih verdi: Kızılelma ne zaman uçacak?

BM Genel Kurulu başladı: Guterres'ten Türkiye'ye övgü

Türk sondaj gemilerine işaret eden Gingeras, "Anlaşma uzun vadede Ankara için Ege ve Doğu Akdeniz'de daha iddialı bir varlığa sahip olma hedefine hizmet ediyor" dedi.

Gingeras, ayrıca Yunanistan'ın Ege'de karasularını 12 mile çıkarma düşüncesinin mantıksız bir hareket olacağının altını çizdi.

KAYNAK : Star.com.tr

Tarih: 31-10-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum